Φόρουμ
Νοεμβρίου 24, 2017, 03:12:32 am *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης - Εαν βρίσκεστε σε κοινόχρηστο computer μην επιλέγετε -χωρίς όριο-!!
Νέα: Παρακαλείται όποιος έχει σχέση με τον Πολιτιστικό αυτή τη στιγμη (ή θα ήθελε να τον αναλάβει να επικοινωνήσει με τον διαχειριστή (laodimos))

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Ημερολογιο CHAT Συνδεση Εγγραφη  
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αφιερωμα:Εμιρ Κουστουριτσα (Emir Kusturica) - Ταινιες  (Αναγνώστηκε 7075 φορές)
p01nter
Ψαράκι
*

Καρμα: +0/-0
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« στις: Φεβρουαρίου 24, 2010, 08:03:40 pm »

Οπως καταλαβατε θα μιλησουμε για τον δημιουργο των ταινιων Underground,Ο Καιρος των Τσιγγανων κ.α.
Καταγωγη απο τα Βαλκανια ο κυριος,πιο συγκεκριμενα δν ξερω δν ειμαι η βικιπεδια,-εδω κ'απαν- οπως λεμε εμεις οι σαλονικεις.Παρακατω παραθετω μια συνεντευξη του την οποια εδωσε σε ιταλικο τυπο :http://zouri1.wordpress.com/2008/11/30/%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BC%CE%AF%CF%81-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B1/ ... εγω ομως θα κρατισω να αναφερω μια αλλη απαντηση που ειχε δωσει στο "κατεστημενο" : << οι ταινιες που φτιαχνω βασιζονται στην αμφιβολια γιατι ζω στην αμφιβολια ...αλλιως θα εκανα μπλοκ μπαστερς στο Χολλυγουντ>>. Ταινιες που εχω δει (δεν μπαινω στην αναζητηση της αγαπημενης γιατι δν μπορω) Underground (1995)[η ταινια του με τα μεγαλυτερα κοψιματα εισητηριων για μενα ασχετα που η επομενη ταινια ειναι χολιγουντιανη --->] , Arizona Dream (1993), Time of the Gypsies (1988) και When father is away for business (1985).Και φυσικα μια ταινια για να πετυχει η συνταγη μιας ταινιας με τετοιο υποβραθρο χρειαζομαστε μουσικη...χμμμ μουσικη σκεφτηκε ο κουστουριτσα και εκανε τον Μπρεγκοβιτσ κουμπαρο του!!!Με το κομματι "Kalasnicov" στην ταινια underground να δινει ρεστα και να εχει φτασει διασκευασμενη στο αυτι μας απο τους bubliatsika το προηγουμενο Ιουνη ---> http://www.youtube.com/watch?v=-XJfb0PsB38.

Αυτα,κ αλλα πολλα
Οποτε δεν καθεσται αμετοχοι η κανετε αλλα αφιερωματα η μου λετε αγαπημενες ταινιες απο τον παραπανω κινηματογραφιστη γιατι σας αρεσαν γιατι δεν σας αρεσαν και πρωτα απο ολα αν σας αρεσει ο τυπος.ΜΙΛΑΤΕ ΡΕ
Καταγράφηκε
zantas
Ψαράκι
*

Καρμα: +0/-0
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 15, 2010, 07:49:29 pm »

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΘΑ ΕΧΩ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠ'ΑΥΤΟΥ. Smiley Wink
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: